14.01.2016

Idd magad okossá!

A SIPCAN Intézet orvosi megelőzési programjának keretében a Felsőpulyai Népiskola 2b osztályának tanulói fontos információkkal lettek gazdagabbak, ami a helyes folyadékfogyasztási szokásokat illetik. Azt is megtanulták, hogy miért fontos a rendszeres folyadékbevitel.

A gyerekek meséltek ivászati szokásaikról. Feljegyezték, hogy mit szeretnek inni az iskolában, és milyen italokat hoznak magukkal otthonról. Az osztályelemzés szerint a tanulók legszívesebben különböző szörpöket (pl. málna-, cseresznye-, eperszörp) isznak, de a csapvíz, az ásványvíz és az almalé is a kedvenc italok között szerepel. Néhányan jeges teát, hígított gyümölcslevet, limonádét (kólát), multivitaminlevet vagy kakaót isznak.

Az osztály faliújságjára felkerült egy úgynevezetett „Trinkdreieck“, amely háromszög formában foglalja össze az egészséges folyadékfogyasztást.

 

 

A másodikosok a SIPCAN-projekt folytatásaként az osztályközösség számára megfogalmaznak néhány ivászati szokásrendet.