3. Jövő konferencia Kismartonban
A Pedagógiai Főiskolán Kismartonban Integrált nyelvoktatás a kisebbségi iskolákban címmel tartottak konferenciát 2015. szeptember 28-án. A rendezvényt Vukman-Artner Karin, a tartományi iskolatanács kisebbségi oktatásért felelős osztályvezetője kezdeményezte.
A harmadik alkalommal megrendezésre kerülő tanácskozás társszervezői az Oktatás- és Nőügyi Minisztérium, az Ausztriai Nyelvi Kompetenciaközpont Grác voltak. Célja az ausztriai kisebbségek oktatásügyének megbeszélése és értékelése volt.
A burgenlandi kisebbségi iskolatörvény szabályozza a kisebbségi nyelvek oktatását, mindenki számára lehetővé teszi ezek elsajátítását. A globalizáció és a Kelet-Európa felé való nyitás hatására felértékelődött a nyelvtanulás jelentősége. Burgenland élő példája lett egy, a népcsoportokban is működő integrációs folyamatnak.
25 népiskolában, három új középiskolában, a felsőőri Kétnyelvű Szövetségi Gimnáziumban, valamint számos olyan iskola osztályaiban is folyik kétnyelvű oktatás, melyek nem tartoznak az őshonos településekhez. A kisebbségi nyelvek több nem kétnyelvű község oktatási intézményében is tanulhatók. "Burgenlandban a kisebbségi nyelvoktatás sikerét az érintett felek szilárd együttműködése teszi lehetővé. Az emberi identitás szerves része a nyelv és kultúra. A képzésért felelős szakemberek nagyrabecsülik a kisebbségi nyelvoktatást“, hangsúlyozta köszöntő beszédében a Burgenlandi Iskolatanács elnöke.
Jövő konferenciasorozat 2016-ban Bécsben, Karintiában és Burgenlandban kerül megrendezésre.
